Kredyt ekspresowy, czyli szybka gotówka przez internet, możliwe?

Wyszukiwanie kredytu online

Potrzebujesz gotówki na już? To nie problem – wystarczy zaciągnąć kredyt online, który może być równie szybki, co pożyczka. Nie wierzysz? Zaraz ci to udowodnimy.

Szybki kredyt gotówkowy

Kredyt w banku często kojarzony jest z mnóstwem formalności. Dowód osobisty, zaświadczenie o dochodach, wyciąg z konta bankowego to tylko kilka z dokumentów, które są potrzebne. Ale… czy zawsze? Nie.

Kredyt gotówkowy to zobowiązanie, które przyznawane jest na dowolny cel, co już upraszcza cały proces – we wniosku nie musisz wyjaśniać, na co chcesz przeznaczyć środki, a także dołączać dokumentów z tym związanych, jak przy kredycie samochodowym lub mieszkaniowym. W tym wypadku formalności zależą tak naprawdę od tego, o jaką kwotę wnioskujesz. Im jest ona wyższa, tym dokładniej sprawdzana jest zdolność kredytowa, co wydłuża czas oczekiwania na decyzję.

Najczęściej jednak kredyty gotówkowe zaciągane są na kwoty nie wyższe, niż 20-30 tys. zł, co sprawia, że możesz otrzymać je nawet w jeden dzień!

Szybki kredyt gotówkowy jest możliwy (w szczególności) przez internet, np. na stronach takich jak wnioskomat.com. Większość formalności załatwiasz tam drogą elektroniczna, online. Jak to się odbywa?

Jak uzyskać kredyt gotówkowy?

Najprościej jest, gdy o kredyt gotówkowy starasz się w banku, w którym masz otworzony rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Możesz skontaktować się z doradcą telefonicznie i poprosić o przedstawienie oferty, a także wypełnić wniosek na stronie banku lub poprzez swoje konto internetowe, gdzie znajdziesz produkty dopasowane do twoich możliwości. Gdy starasz się o niedużą kwotę, do kilkunastu tysięcy, wniosek powinien wystarczyć, a przyznane środki znaleźć się jeszcze tego samego dnia na koncie.

W innym banku znalazłeś korzystniejszą ofertę? Nie szkodzi, cały proces będzie uzupełniony jedynie o kwestie związane z potwierdzeniem tożsamości. Najczęściej konieczne jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę, aby sprawdzić zgodność danych. Możesz też zdecydować się na dostarczenie i podpisanie umowy przy kurierze, wtedy on sprawdza, czy dane na umowie zgadzają się z danymi w twoim dowodzie osobistym.

Obecnie banki mocno stawiają na ofertę online i wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, oferują m.in. kredyt… na selfie. Weryfikacji dokonuje się przy pomocy aparatu w twoim telefonie.

Jak znaleźć korzystny kredyt gotówkowy?

Ofert szybkich kredytów gotówkowych jest wiele – jak się nie pogubić i wybrać tą najkorzystniejszą? Po raz kolejny jest to bardzo proste. Możesz oczywiście zapoznać się z produktami dostępnymi w twoim lub konkurencyjnym banku, ale znacznie szybciej jest skorzystać z porównywarki kredytów. To narzędzie, które zbiera wiele ofert i przedstawia je w ujednoliconej formie, w jednym miejscu. Wystarczy określić kwotę zobowiązania oraz okres spłaty, aby uzyskać informacje o produktach, które spełniają te warunki. Przy czym parametry kredytu oparte są o przykład reprezentatywny, mogą się zmieniać, w zależności od twojej zdolności kredytowej.

Dlatego mamy jeszcze jedną, ciekawą opcję – to Wnioskomat. Jest to serwis pośredniczący w zaciąganiu kredytów. Jak działa? Wypełniasz jeden wniosek, na podstawie którego doradcy szukają produktów dopasowanych do twoich potrzeb oraz realnych możliwości. W wyniku tego przedstawiana jest lista kredytów gotówkowych, które możesz uzyskać. Gdy zdecydujesz się na jedną z nich, konieczne jest sfinalizowanie umowy w oddziale stacjonarnym Wnioskomatu. I tak naprawdę wszystko, aż do tego momentu, odbywa się bez twojego większego udziału.

3 komentarze dla “Kredyt ekspresowy, czyli szybka gotówka przez internet, możliwe?

  1. To logiczne, że przez internet można szybko sprawy załatwić. W przypadku pożyczek to uzupełniamy automatycznie dane i czekamy na decyzje. Oczekiwanie na decyzje zależy od banku, u którego się staramy wziąć chwilówkę.

  2. Jak dla mnie to bardzo wygodna opcja. Nie wyobrażam sobie teraz chodzić do banku po każde kilka tysięcy. Kto ma na to czas i siły…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *