Gdzie najlepiej wziąć kredyt? Jak wybrać bank, w którym wziąć kredyt?

Banknoty 20 zł

Zaciągnięcie kredytu nie jest proste. Mowa tu nie tylko o samym procesie wnioskowania o taki produkt finansowy. Wcześniej trzeba jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, w którym banku warto wziąć kredyt. Dopiero wtedy można przystąpić do składania wniosku kredytowego i dołączania niezbędnej dokumentacji. Jak więc wybrać bank, w którym weźmiemy kredyt?

W jakim banku wziąć kredyt?

Przede wszystkim najważniejsze jest ustalenie, o jaki kredyt chcemy wnioskować. Może się okazać, że w jednym banku opłaca się wziąć kredyt gotówkowy, ale jeśli chodzi o hipoteczny, to lepszą ofertę ma inny bank. Po ustaleniu rodzaju produktu finansowego, jakiego potrzebujemy, można przystąpić do porównywania ofert z różnych banków.

Jak porównywać kredyty?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj kredytu się zdecydujemy, najważniejsze jest wzięcie pod uwagę istotnych parametrów. Pomocne w tym są porównywarki kredytowe, dzięki którym można szybko przeanalizować oferty banków. Podczas takich analiz warto zwrócić uwagę na oprocentowanie, RRSO, prowizję, wysokość raty i całkowitą kwotę do spłaty. Z tych wszystkich wskaźników najważniejsze jest RRSO, ponieważ wskazuje całościowe koszty kredytu. Warto przeglądać również rankingi kredytowe, z których można dowiedzieć się, jakie są aktualne oferty banków.

Gdzie wziąć kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie, które przeważnie dotyczy wysokich kwot. Zanim zdecydujemy się na to, w którym banku zaciągnąć taką pożyczkę, warto sprawdzić zdolność kredytową. Może się okazać, że będzie za mała, żeby wziąć taki kredyt. W ocenie zdolności kredytowej pomocne są kalkulatory, które wyliczą, o jaką kwotę możemy wnioskować w obecnej sytuacji finansowej. Wówczas można przystąpić do porównywania ofert bankowych. Poza wspomnianymi wyżej parametrami, jakie warto oceniać, należy wziąć jeszcze pod uwagę wkład własny. Przeważnie wymagane jest posiadanie 20% wartości nieruchomości, chociaż niektóre banki obniżają ten próg, pod pewnymi warunkami, np. gdy klient skorzysta z dodatkowego ubezpieczenia.

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy to bardzo popularny produkt finansowy. Nie jest on celowy, więc nie trzeba podawać przeznaczenia środków. W porównaniu do kredytów hipotecznych weryfikacja klientów jest dużo łatwiejsza. Zazwyczaj wystarczy okazanie dowodu osobistego i oświadczenie o zarobkach. Kredyty gotówkowe często stanowią alternatywę dla innych produktów finansowych, głównie ze względu o kwotę, o jaką można wnioskować. Niektóre banki oferują kredyty nawet na 200 00 zł.

Większość kredytów gotówkowych można dostać przez Internet, chociaż to zależy od banku i wspomnianej kwoty. Przy wyższych zobowiązaniach weryfikacja może być bardziej skomplikowana. Większość formalności można jednak załatwić przez Internet. Wystarczy wybrać bank.

W tym również pomocne są narzędzia dostępne w Internecie. Mowa o porównywarkach kredytów gotówkowych, w których można ocenić ich parametry. Kredyty gotówkowe mają wyższe oprocentowanie niż kredyty hipoteczne. Zazwyczaj wynosi ono między 5 a 10%. Lepsze warunki kredytu gotówkowego można uzyskać, korzystając np. z usług w banku. Wiele instytucji finansowych przy kredycie gotówkowym proponuje założenie konta osobistego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *