Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty?

konsolidacja-kredytow-chwilowek

Dla wielu osób kredyt konsolidacyjny jest jedyną szansą na uniknięcie spirali zadłużeń. Jednak, aby produkt ten rzeczywiście okazał się korzystny, musimy wybrać go w pełni świadomie. Podpowiadamy, o czym pamiętać, szukając najkorzystniejszego kredytu konsolidacyjnego, a także, gdzie najlepiej skonsolidować kredyty.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Szukanie najlepszej oferty może trwać naprawdę długo, a w przypadku konsolidacji czas jest niezwykle cenny… Dlatego, aby nie tracić go na odwiedzanie kolejnych placówek bankowych, warto skorzystać z internetowych porównywarek kredytów konsolidacyjnych, które dostarczą niezbędnych informacji o najkorzystniejszych ofertach. Przydatny może się również okazać ranking kredytów konsolidacyjnych, czyli lista najbardziej atrakcyjnych ofert. Jednak w jego przypadku warto zwrócić uwagę na datę aktualizacji, aby nie okazało się, że przeglądany ranking jest już nieaktualny.

A na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę, porównując ze sobą kredyty konsolidacyjne? Przede wszystkim na maksymalną kwotę zadłużenia, RRSO kredytu, oprocentowanie nominalne zadłużenia, a także dodatkowe produkty, z których będziemy zobowiązani skorzystać, decydując się na daną ofertę. Ważny jest także najdłuższy możliwy okres kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najlepiej?

Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty? Według aktualnych danych, do najkorzystniejszych ofert należy kredyt konsolidacyjny w Alior Banku, BNP Paribas, banku Santander, a także pożyczka gotówkowa konsolidacyjna w banku Citi Handlowy. Pierwsza z tych ofert wyróżnia się wysoką kwotą, nawet do 200 000 złotych oraz okresem kredytowania do 10 lat. W Alior Banku wniosek można wypełnić online, a wypłata środków następuje nawet w 1 dzień od zawarcia umowy. Z kolei BNP Paribas oferuje kredyt konsolidacyjny z możliwością uzyskania dodatkowych środków na dowolny cel. To dobre rozwiązanie dla osób, którym nie wystarczy sama konsolidacja. W tym banku dostępna jest również oferta, która gwarantuje raty bez odsetek na ostatnie dwa lata umowy, po spełnieniu warunków promocji.

Konsolidacja chwilówek

Kredyt konsolidacyjny może okazać się bardzo pomocny w sytuacji, gdy stracimy kontrolę nad aktualnymi zadłużeniami. Jednak warto pamiętać, że kredyt udzielony przez bank, skonsoliduje jedynie zadłużenia zaciągnięte w banku, takie jak kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe czy karty kredytowe. Jednak nie dostaniemy go na spłatę chwilówek czy pożyczek pozabankowych.

W takim przypadku możemy skorzystać z kredytu na dowolny cel, o ile posiadamy odpowiednią zdolność kredytową, lub z pożyczki konsolidacyjnej oferowanej przez parabanki. Jednak taka oferta zazwyczaj udzielana jest na znacznie mniej korzystnych warunkach. Dlatego przed wyborem odpowiedniej oferty, która pozwoli nam na skonsolidowanie chwilówek, warto zwrócić uwagę na jej oprocentowanie oraz prowizję i inne dodatkowe koszty.

1 komentarz dla “Gdzie najlepiej skonsolidować kredyty?

  1. Jestem zdziwiony, że ludzie robią sobie tyle długów tylko z własnej głupoty… Potem muszę konsolidować te wszystkie kredyty bo inaczej się nie wygrzebią z zadłużeń. A wystarczyłoby tylko podejść do finansów Z GŁOWĄ. :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *