Czy szybki kredyt to także tani kredyt?

pieniądze

Szybki kredyt to usługa często wybierana przez wielu klientów banków w nagłych sytuacjach. Można otrzymać go nawet w kilkanaście minut. Dzieje się tak, ponieważ formalności są zminimalizowane i można załatwić je online. Zdarza się, że ludzie mylą warunki nabycia szybkiego kredytu z kryteriami dotyczącymi kredytu taniego. Czym różnią się powyższe opcje? Gdzie można je dostać?

Gdzie można dostać szybki i tani kredyt?

Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem otrzymania szybkiej gotówki jest złożenie wniosku o kredyt w banku, w którym posiada się osobiste konto. Mając w historii swojego internetowego konta bankowego przelewy potwierdzające stały dochód, jesteśmy dla instytucji bardziej wiarygodni. Dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że decyzja o nadaniu kredytu będzie pozytywna.

Dużym atutem takiego wyboru jest dostęp do bankowości internetowej, w której łatwo możemy uzyskać gotowe wnioski i wszelkie inne dokumenty potrzebne do nabycia szybkiej pożyczki.

W przypadku taniego kredytu sytuacja wygląda podobnie — posiadanie konta w banku, w którym chcemy dostać gotówkę, ułatwia nam sprawę. Przez to, że jesteśmy wiarygodni, stajemy się pożądanymi przez bank klientami.

Nie jest to jedyna możliwość uzyskania gotówki w krótkim czasie. Można przemyśleć również pożyczki oferowane przez firmy ich udzielające. Różnią się one zwykle od kredytów maksymalną kwotą i czasem spłaty.

Czy szybki kredyt to także tani kredyt?

Mimo mylnego przeświadczenia ludzi, że szybki kredyt jest tanim kredytem, różnią się one między sobą warunkami ich przyznawania.

Warunki przyznania taniego kredytu

Jedną z ważniejszych zasad przy nadawaniu tanio gotówki przez banki jest nieudzielanie ich osobom zadłużonym, z negatywnymi wpisami w BIK-u, które nie mają odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. Problem może stanowić także sytuacja, gdy klient nie posiada żadnych wpisów w BIK-u, ponieważ bank wtedy ma zbyt mało informacji na temat klienta.

Banki lepiej traktują osoby, które posiadają stałe zatrudnienie, najlepiej na okres nieokreślony. Atutem będzie także wykonywanie zawodu zaufania publicznego, takiego jak nauczyciel lub policjant.

Warunki przyznania szybkiego kredytu

Ten rodzaj kredytu cechuje się niższymi oferowanymi kwotami oraz krótszymi terminami spłaty niż w przypadku tradycyjnych kredytów. Żeby uzyskać szybki kredyt, trzeba spełnić kilka warunków. Należy posiadać stałe miesięczne dochody, nie zalegać ze spłatą innych zobowiązań oraz mieć zdolność kredytową.

W przypadku braku zdolności kredytowej możemy starać się co najwyżej o inne formy pomocy finansowej, np. pożyczki w parabankach.

O szybki kredyt najlepiej jest wnioskować przez internet. Wystarczy, że wejdziemy na stronę banku i w formularzu zaznaczymy interesującą nas kwotę i czas spłaty. Następnie uzupełniamy wniosek, wpisując nasze dane osobowe i wysyłamy go do banku. Jeśli spełnimy warunki, to otrzymamy nawet w tym samym dniu umowę kredytu.

Przy każdej ofercie należy pamiętać, aby czytać dokładnie warunki umowy. Nawet jeśli miejscem, gdzie chcemy wziąć kredyt, jest zaufany bank, nie jest powiedziane, że zapisy, jakie widnieją na papierze, nie wpłyną niekorzystnie na nasze finanse.

3 komentarze dla “Czy szybki kredyt to także tani kredyt?

  1. Ale też im krótszy okres spłacania kredytu, tym tańszy kredyt, więc szybki kredyt to tani kredyt też… 😛 Jak szybciej spłacimy kredyt w banku to mniej odsetek damy w łapę bankowi, więc faktycznie będzie tańszy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *