Co to jest szybki kredyt, gdzie dostanie ekspresowy kredyt?

Laptop z otwartą stroną internetową

Szybkie kredyty to w zasadzie znak obecnych czasów. Co rusz ktoś potrzebuje ekspresowego zastrzyku gotówki, bo tylko w ten sposób, może załatać dziurę w portfelu. Kilka lat temu takie oferty znaleźć można było tylko w firmach pożyczkowych, ale dzisiaj oferują je również banki. Formalności zostały zmniejszone do absolutnego minimum, a czas oczekiwania na decyzję jest mniej więcej taki sam jak przy udzielaniu pożyczek typu chwilówki. Dowiedz się, jak i gdzie dostać szybki kredyt, czytając poniższy artykuł.

Co to jest szybki kredyt?

Jest to usługa stworzona dla tych osób, które potrzebują otrzymać określoną ilość gotówki w jak najkrótszym czasie. Taki kredyt przyznawany jest nawet w sytuacji, kiedy klient nie może czekać nawet tych kilku dni, jakie zwykle bank poświęca na weryfikację wniosku. Takie wsparcie obecnie można uzyskać online i stanowi idealne rozwiązanie dla tych osób, które znalazły się w sytuacji podbramkowej i muszą czym prędzej uzyskać potrzebne środki. Szybki kredyt niesie za sobą wiele korzyści jak minimum formalności i ekspresowe rozpatrywanie wniosku. Zapewnia również możliwość załatwienia całej sprawy przez internet bez konieczności odwiedzania konkretnej placówki w celu podpisania umowy. Trzeba jednak pamiętać, że zaciągając szybki kredyt, należy się liczyć, z tym że w niektórych przypadkach może być niewystarczający, a to za sprawą ograniczonej kwoty maksymalnej, jaką można zaciągnąć. Również czas spłaty będzie znacznie krótszy od tego standardowego. Dlatego takiego kredytu lepiej nie brać za często, jedynie w wyjątkowych przypadkach, kiedy wiadomo, że innego wyjścia nie ma. Jeżeli dodatkowych środków brakuje regularnie, wówczas lepszym rozwiązaniem będzie karta kredytowa.

Osoby, które mają trudności z regularnym opłacaniem bieżących zobowiązań lub o złej historii kredytowej nie otrzymają szybkiego kredytu. Pomimo tego, że formalności w tym wypadku ograniczono do minimum, weryfikacja jest punktem, które nie można ominąć.

Gdzie po szybki kredyt?

Najłatwiej będzie go otrzymać w banku, w którym aktualnie posiada się konto osobiste, na które wpływa comiesięczne wynagrodzenie. Mając w historii przelewów przelewy od pracodawcy, zwiększamy swoją wiarygodność w oczach banku. Ponadto mamy od razu dostęp do bankowości internetowej i mobilnej gdzie dostępne są wnioski o tego typu kredyt. Wówczas cały proces załatwić można za pomocą kilku kliknięć. Szybkie kredyty otrzymamy również w innych placówkach bankowych oraz instytucjach parabankowych. Obie strony próbując przeciągnąć konsumentów na swoją stronę, prześcigają się w coraz to nowych ofertach promocyjnych mających umożliwić im pozyskanie szybkiej i taniej gotówki.

Banki często obniżają oprocentowanie dla nowych klientów bądź rezygnują z prowizji, dzięki czemu kredyt jest tańszy i łatwiejszy w uzyskaniu. Trzeba jednak pamiętać, że im lepsze warunki, tym mniejszą kwotę będzie można pożyczyć. Dlatego zawsze należy dokładnie przeczytać zapisy w umowie o uchroni nas przed niepotrzebnymi i kosztownymi kłopotami.

2 komentarze dla “Co to jest szybki kredyt, gdzie dostanie ekspresowy kredyt?

  1. Szybki kredyt? W banku, w któym ma się konto. Wystarczy się zalogować i już jest propozycja. Oczywiscie nie ma co się łudzić, że dostanie się dokładnie tyle, ile tam napisali. Muszą jeszcze zbadać sytuację. Warto jednak wiedzieć, że to – za wyjątkiem chwilówek – najszybszy sposób.

  2. Szybko i ekspresowo to można tylko stracić pieniądze… moim zdaniem takich decyzji nie ma co podejmować pochopnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *